Historie

Stavba nákupního střediska na Štěpnici začala v roce 1975 a byla rozdělena na dvě etapy. V první etapě se začala stavět budova, ve které je do dnešního dne umístěna restaurace a kavárna. V přízemí této budovy pak byla prodejna potravin Konzum. Restaurace byla otevřena až od 14 hodin a nabízela pouze jídla na objednávku. Zajímavostí restaurace bylo, že se zde čepovalo pivo Staropramen. Které v době přísné rajonizace pivovarů bylo ve městě výjimkou. Restaurace byla v té době v Ústí nad Orlicí vyhlášená svou nabídkou. Svoji popularitu také získala díky pravidelným dnům ruské kuchyně, které probíhaly v podzimních měsících.

2. etapa výstavby byla zahájena v r. 1975. Následně však byla na několik let přerušena a  stavební jáma byla zaplavena vodou. Proto se tomuto místu začalo říkat „louže“. Místní obyvatelé, především děti, ji využívali k zimním i letním radovánkám.

Další část objektu byla postavena v letech 1981 až 1982. Stavbu realizovaly pozemní stavby Litomyšl a zahrnovala přístavbu samostatné prodejny masa, ovoce a zeleniny, papírnictví a velkou prodejnu průmyslového zboží (hračky, domácí potřeby, koberce, elektro atd.) V prvním patře nového objektu pak byly  umístěny provozovny pošty, kadeřnictví, čistírny a dalších služeb.
V roce 1993 prošlo nákupní centrum výraznější rekonstrukcí a malé prodejny v přízemí byly zrušeny na úkor výstavby velké prodejny potravin. Samostatně pak Konzum provozoval jen tuto velkou prodejnu Konzum market a prodejnu čerstvého masa.

Historie v datech:
1. etapa – prodejna potravin a restaurace
– vydání stavebního povolení 13. 1. 1971
– kolaudace 18. 6. 1976

2. etapa
– vydání stavebního povolení 9. 9. 1974
– zahájení stavebních prací srpen 1975
– dokončení listopad 1981